Błedy kredytobiorców

Błędy kredytobiorców, których warto unikać – część I

Kredyt może być ogromnym udogodnieniem kiedy potrzebujemy zastrzyku dodatkowej gotówki. Nie tylko wpływa na polepszenie naszej sytuacji materialnej ale również pozwala spełnić określone cele. Niestety wiele osób w trakcie ubiegania się o kredyt nie zwraca uwagi na ważne aspekty. Zaczynamy cykl artykułów, w których przedstawiamy jakie są najczęstsze błędy kredytobiorców i w jaki sposób ich unikać?

Błędy kredytobiorców – jak ich unikać?

Po dokonanej transakcji i złożeniu podpisu, możemy nie być zadowoleni i całkowicie usatysfakcjonowani z otrzymanego kredytu. Co może być tego powodem? – Błędy kredytobiorców, które popełniane są często przez osoby, które nie korzystają z pomocy ekspertów i wszystkie formalności chcą załatwiać na własną rękę. Jakich błędów warto zatem unikać?

1. Nie porównywanie ofert – brak zestawienia ze sobą ofert kilku banków, to pierwszy krok to zaciągnięcia droższego kredytu. Jeśli chcemy otrzymać najlepszy kredyt gotówkowy warto pamiętać, że suche dane z porównywarek internetowych nie wystarczą. Dobrze byłoby skontaktować się z ekspertem, który już na samym początku będzie w stanie wstępnie ocenić zdolność kredytową w możliwie najtańszym banku. Jeśli będzie zbyt niska, zasugeruje nam konkurencyjny bank, w którym będzie większe prawdopodobieństwo uzyskania lepszej zdolności kredytowej. Dzięki takiej współpracy mamy szansę uzyskać atrakcyjną ofertę kredytową i nic na tym nie tracić.

2. W swoim banku otrzymasz lepszy kredyt – w rzeczywistości niestety jest inaczej. Banki może i posiadają nasze dane w bazie, ale nie liczą na naszą lojalność. Zdecydowanie bardziej zależy im na zdobywaniu nowych klientów, co przekłada się na lepszą sprzedaż i statystyki sprzedaży. Oczywiście warto sprawdzić oferty kredytowe w swoim banku, ale nie można zapominać o porównaniu jej z innymi, nawet jeśli wydaje nam się bardzo atrakcyjna. Również w tym wypadku warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia eksperta, który doradzi w których miejscach warto starać się o najlepszy kredyt gotówkowy.

3. Wierzenie reklamom – dobra reklama oczywiście ma na celu przyciągnięcie Twojej uwagi do danego banku, jednak nie zawsze jest tak autentyczna. Oferty produktów z prowizją 0%, brak opłat za rachunek, ominięcie dodatkowych kosztów – to kuszące wyróżniki. Jednak zagłębiając się w arkusze prowizyjne widzimy, że bank może naliczać sobie opłaty administracyjne, prowizję 0% zapewniać tylko do 3 miesięcy, a rachunek będzie darmowy jedynie w przypadku dokonania konkretnych obrotów. Kierowanie się reklamą nie zawsze jest dobrym wyjściem, trzeba zachować trzeźwe myślenie i rozsądnie podejść do tematu, czytając nawet informacje na dole strony pisane drobnym drukiem.

Najlepszy kredyt gotówkowy – jak go otrzymać?

Warto wiedzieć, że banki chcą pozyskać nowych klientów, dlatego stosują różne techniki sprzedażowe, aby tego dokonać. Warto zatem być ostrożnym i dokładnie analizować wszystkie otrzymywane informacje. Współpraca z ekspertem pozwoli uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i znaleźć ofertę dopasowaną do potrzeb. Oczywiście to nie wszystkie błędy kredytobiorców, a kolejne pojawią się w następnym artykule.