Osoba planująca ubiegać się o kredyt, powinna przygotować się na sprostanie wielu wymaganiom, gdyż warunki kredytów nieustannie się zmieniają i nie jest wcale tak łatwo uzyskać potrzebną kwotę. Nawet osoby śledzące na bieżąco oferty bankowe, mogą nie być stanie oszacować, czy zostanie przyznany im kredyt, a dodatkowo trudno jest im przewidzieć, ile czasu zajmie cała procedura kredytowa, nie mówiąc już o licznych formalnościach. W takim przypadku nieoceniony jest profesjonalny doradca kredytowy, który jest zorientowany w bieżących ofertach i pomoże wybrać tą, która będzie najlepiej spełniać oczekiwania i potrzeby klienta.

Dlaczego warto skorzystać z usług doradcy kredytowego?

Zaletą korzystania z usług dorady finansowego jest to, że zapewnia on profesjonalną obsługę na każdym etapie procesu uruchamiania kredytu. Ta więc nie tylko pomaga znaleźć najkorzystniejszą dla klienta ofertę, ale również wspiera go podczas przygotowywania i spisywania potrzebnych dokumentów, czuwa nad analizą i przyznawaniem kredytu, a ponadto udziela pomocy również w późniejszym czasie.

Doradca finansowy prezentuje oferty wielu banków zgodnie z oczekiwaniami klienta, dzięki czemu można zaoszczędzić dużo czasu na poszukiwaniach. To samo jeśli chodzi o leasing nieruchomości. Trzeba jednak wystrzegać się nierzetelnych pośredników, którzy nie robią odpowiednich analiz przed złożeniem wniosków do banku. Najczęściej dotyczy to kredytów gotówkowych, kredytów dla firm i kredytów hipotecznych, co w konsekwencji prowadzi do dużej ilości zapytań do BIK. Taka sytuacja może powodować otrzymanie kredytu na gorszych warunkach, a nawet całkowitą odmowę przyznania finansowania.  Sytuacja dotyczy również klientów, którzy sami starają się bezpośrednio w wielu bankach. Wiele lat doświadczenia oraz fachowa wiedza doradcy kredytowego, umożliwia pozyskanie najlepszej oferty kredytu lub leasingu.

Profesjonalny doradca, czyli niezależny pośrednik dobiera ofertę do potrzeb klienta, a nie z korzyścią dla siebie.

Plusem jest też to, że doświadczony doradca jest w stanie wynegocjować w banku znacznie korzystniejsze dla klienta warunki kredytu (możliwość braku prowizji za udzielenie i wcześniejszą spłatę kredytu czy niższa marża lub wszelkie odstępstwa od procedur bankowych).

Skontaktuj się z doradcą