Jak sprawdzic czy jestem w KRD

Jak sprawdzić czy jestem w KRD – IPM odpowiada

Sprawdzanie informacji na swój temat w krajowym rejestrze długów pomaga nie tylko monitorować swoją sytuację finansową, ale również kontrolować czy nikt nie wyłudził kredytu na nasze konto. Dzięki stałej kontroli wszystkich swoich zobowiązań oraz wiedzy dotyczącej tego, w jaki sposób wyszukiwać niezbędne dane, pytanie „jak sprawdzić czy jestem w KRD” nie będzie budziło wątpliwości.

Jak sprawdzić czy jestem w KRD? Pytanie na, które mamy odpowiedź

Systematyczne sprawdzanie siebie w Krajowym Rejestrze Długów ułatwia stałą kontrolę nad swoimi zobowiązaniami, nie mówiąc o wyłapywaniu wyłudzeń na fałszywe dane. To proces całkowicie bezpłatny oraz bardzo prosty. Jak sprawdzić czy jestem w KRD? Wystarczy przejść na stronę krd.pl, wybrać opcję „panel klienta” oraz założyć konto. Następnie podajemy swoje dane i przechodzimy przez wszystkie procedury weryfikacyjne – wdrażane są one po to, aby nikt obcy nie podszył się pod nasze dane i nie sprawdzał informacji bez naszej zgody. Po procesie rejestracji oraz potwierdzeniu danych można zalogować się do panelu klienta.

Jak sprawdzić czy ktoś jest dłużnikiem?

Po kliknięciu w przycisk „sprawdź mój pesel” otrzymamy gotowy raport, który pojawi się w zakładce „raporty” w menu głównym. Jak sprawdzić czy ktoś jest dłużnikiem? Informacje zawarte w dokumencie rozwieją wszelkie wątpliwości. Warto pamiętać, że swój pesel w KRD można sprawdzać bezpłatnie raz na 6 miesięcy. Oprócz tego możemy pobrać informacje na temat tego, kto pobierał nasze dane z bazy Krajowego Rejestru Długów. Jeśli jednak chcielibyśmy skorzystać z tej usługi częściej lub np. przed zaciągnięciem kredytu gotówkowego, konsolidacyjnego itp. można skorzystać z tej usługi częściej za jednorazową opłatą, bez ograniczeń.

Dlaczego warto sprawdzać się w KRD?

Dzięki systematycznemu korzystaniu z KRD mamy możliwość zyskania zarówno pozytywnych jak i negatywnych informacji na nasz temat, które znajdują się w bankach. Jest to niezwykle potrzebne w trakcie korzystania z rozwiązań kredytowych. Pośród tak wielu obowiązków, wiadomość o niezapłaconym rachunku czy mandacie może nam szybko umknąć. Warto również rozważyć korzystanie z płatnego abonamentu. Dzięki temu za każdym razem, gdy ktoś wyśle prośbę o raport lub pojawi się wpis na naszym koncie, dostaniemy powiadomienie. Pozwala również ocenić samemu, czy mamy szansę na pożyczkę, kredyt hipoteczny kredyt gotówkowy.

Kredyt gotówkowy, leasing, pożyczka – bądź na bieżąco i sprawdzaj KRD

Na zadawane pytania: jak sprawdzić czy jestem w KRDjak sprawdzić czy ktoś jest dłużnikiem odpowiadamy, że to nie jedyna opcja jaką daje nam KRD. To również możliwość dopisywania dłużników do rejestru długów. Możemy umieścić w bazie osobę prywatną która winna jest nam pieniądze, ale nie spłaciła ich w terminie. Dłużnika do rejestru wpisujemy podając jego dane oraz wysyłając powiadomienie o dopisaniu do baz KRD w przypadku spłaty zobowiązania. W przeważającej większości takie rozwiązanie wystarcza, aby dłużnik nie opóźniał wywiązania się z należnych opłat.