Kalkulator kredytu obrotowego

Kalkulator kredytu obrotowego. Wszystko, co warto wiedzieć

Kalkulator kredytu obrotowego dostępny na naszej stronie jest narzędziem umożliwiającym obliczenie miesięcznej raty, przy uwzględnieniu całkowitej kwoty kredytu oraz okresu spłaty. Dzięki naszemu kalkulatorowi dowiesz się również, jaka jest wysokość oprocentowania oraz RRSO oferowana przez poszczególne banki.

Spis treści
Dla kogo?
Kiedy warto skorzystać?
Oprocentowanie, wady, zalety
Skorzystaj z pomocy specjalisty
Zabezpieczenie

Kto najczęściej korzysta z kalkulatora kredytu obrotowego?

Kalkulator kredytu obrotowego pozwoli Ci na wstępne zapoznanie się z parametrami tego produktu finansowego w poszczególnych bankach, dzięki niemu poznasz m.in. wysokość miesięcznej raty czy okres spłaty. Takie wsparcie jest dobrym rozwiązaniem w przypadku, gdy Twoje przedsiębiorstwo utraci płynność finansową. Umożliwia pokrycie wszelkich bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Dzięki niemu nawet w przypadku braku gotówki i przejściowych kłopotów Twoja firma może zachować ciągłość działania. Najczęściej banki przyznają takie pożyczki na krótkie terminy, jednak zdarzają się także oferty na dłuższy okres spłaty.

Kiedy warto?

Na kredyt obrotowy najlepiej zdecydować się w przypadku, gdy Twoje przedsiębiorstwo jest doświadczone, a brak płynności finansowej jest przejściowa. Wysokość finansowania oferowana przez banki w ramach tego typu wsparcia związana jest z kondycją firmy, a także wysokością możliwych zabezpieczeń. Pozytywna decyzja banku zależy od zdolności kredytowej Twojego przedsiębiorstwa, a także jego dobrej historii kredytowej. Ten rodzaj finansowania może być przyznany zarówno w ramach rachunku bieżącego, co może ułatwić i przyspieszyć wszelkie formalności, jak i na osobnym rachunku, w dowolnej instytucji bankowej.

Takie rozwiązanie jest szczególnie polecane większym przedsiębiorstwom, posiadającym długi staż, ponieważ maksymalna wysokość tego typu finansowania udzielanego przez banku ustalana jest na podstawie kondycji firmy, a także wysokości możliwych zabezpieczeń, które może ona zaoferować. Mimo to coraz więcej instytucji bankowych posiada w swojej ofercie kredyty obrotowe przeznaczone dla mniejszych, nowych firmy oraz start-upów, co stanowi swoistą formę ułatwienia im wejścia na rynek i osiągnięcia sukcesu w swojej branży. Maksymalna wysokość udzielanej pożyczki zależy w tym przypadku najczęściej od branży, w której działa przedsiębiorstwo, a także zapotrzebowania na kapitał obrotowy i okresu czasu, który jest wymagany do realizacji danego finansowanego projektu.

Kredyt obrotowy udzielany w ramach rachunku bieżącego opiera się na przyznaniu określonego limitu kredytowego w ramach konta. Kiedy w danym momencie przedsiębiorstwo utraci płynność finansową, w dalszym ciągu będzie możliwe dokonywanie transakcji w ramach przyznanego limitu, a rachunek bieżący będzie wskazywał saldo ujemne. W tym przypadku wszelkie wpływy na rachunek bankowy będą pokrywały w pierwszej kolejności ujemne saldo.

Obliczanie raty kredytu

Poznaj oprocentowanie, wady, zalety dzięki kalkulatorowi kredytu obrotowego dla firm

Kalkulator kredytu obrotowego pozwoli Ci na podjęcie wstępnej decyzji o aplikacji oraz przekalkulowanie, czy w danym momencie ten produkt finansowy jest odpowiedni dla Twojego przedsiębiorstwa. Główną zaletą tej formy finansowania jest elastyczność. Bez problemu możesz dopasować parametry do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa. Najczęściej możesz regulować czas trwania umowy, możesz aplikować o jednorazową wypłatę, transzę lub limit w rachunku bankowym, który zapewni Twojemu przedsiębiorstwu płynność finansową, nawet w momentach kryzysowych. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku, gdy potrzebujesz dodatkowej gotówki na bieżące wydatki. Umowa zazwyczaj zawierana jest na krótki okres, w związku z czym możesz szybko spłacić zobowiązanie.

Skorzystaj z pomocy specjalisty

Banki udzielające kredytu obrotowego zazwyczaj wymagają posiadania u nich rachunku, który można otworzyć przy okazji składania odpowiedniego wnioski. Ten sposób finansowania jest dedykowany przedsiębiorstwom, które cieszą się stabilną sytuacją finansową. Pozyskane środki nie mogą być przeznaczone na spłatę przeterminowanych zobowiązań firmy. Bardzo często banki odmawiają przyznawania ich nowym przedsiębiorstwom. Najczęściej stawiany jest warunek co najmniej 12-miesięcznego prowadzenia działalności. Większość kredytów obrotowych cechuje się też dość wysokimi kosztami, koniecznością zabezpieczenia, a także oprocentowaniem przekraczającym 8%. W związku z powyższym warto skorzystać z pomocy naszego specjalisty, który dzięki doświadczeniu i wieloletniej współpracy z instytucjami bankowymi będzie w stanie wynegocjować dla Ciebie indywidualne, korzystne warunki umowy z wybranym bankiem.

Czy warto zdecydować się na zabezpieczenie kredytu obrotowego?

Warto zwrócić uwagę na kwestię zabezpieczenia kredytu obrotowego. Wiele banków wymaga udzielenia zabezpieczenia tej formy finansowania. Zabezpieczenie przyczynia się do zwiększenia kosztów kredytu oraz wydłużenia jego czasu spłaty. Bez wątpienia jednak zabezpieczenie ma wiele zalet. Jest znacznym odciążeniem w przypadku, w którym przedsiębiorstwo nie będzie w stanie spłacić zobowiązania. Ponadto banki znacznie łatwiej i chętniej udzielają zabezpieczonych pożyczek, szczególnie małym firmom. Najpopularniejsze zabezpieczenie stanowią nieruchomości.

Kalkulator kredytu obrotowego dla firm jest pierwszym narzędziem, po które warto sięgnąć rozważając tę formę finansowania. Może być ona przeznaczona wyłącznie na aktualne wydatki przedsiębiorstwa. Nie można za to wykorzystać jej na założenie firmy lub spłatę przeterminowanych zobowiązań. Tego typu metoda finansowania przyznawana jest zazwyczaj maksymalnie na trzy lata, jeżeli jednak będziesz regularnie spłacać pożyczkę, możesz otrzymać ją wielokrotnie.