Kredyt dla wolnych zawodów

Jak otrzymać kredyt bankowy dla wolnych zawodów?

Kredyty bankowe dla wolnych zawodów często są o wiele korzystniejsze niż standardowe kredyty gotówkowe. Wiążą się z niższymi opłatami, wyróżniają je również większe możliwości dopasowania umowy do indywidualnych preferencji klienta. Elastyczność i dobre warunki – tym charakteryzują się kredyty dla wolnych zawodów. Dlatego też warto zweryfikować czy należy się do tej grupy i porównać propozycje różnych banków na naszej stronie internetowej.

Spis treści:
Kto może się o nie ubiegać?
Czym są wolne zawody?
Jakie warunki należy spełnić?
Długość spłaty zadłużenia
Co z konsolidacją?
Szybka decyzja banku

Kredyty bankowe dla wolnych zawodów – kto może się o nie ubiegać?

Przedstawiciele wolnych zawodów mogą ubiegać się o specjalnie dla nich przygotowany kredyt bankowy. Jakie warunki trzeba spełnić aby go otrzymać? Na jakie przywileje można liczyć? I kto należy do grupy osób wolnego zawodu?

Wolne zawody – kto zalicza się do tej grupy?

Do grupy tzw. wolnych zawodów należą między innymi: lekarz, adwokat, architekt, notariusz, psycholog, księgowy itd. Są to osoby o podwyższonych kwalifikacjach i kompetencjach zawodowych, tzw. profesjonaliści. Jest to szczególnie preferowana przez banki grupa klientów – dodatkowo wciąż rozszerzana o nowe zawody. Obecnie na liście tzw. profesjonalistów w niektórych bankach, znajdują się także pielęgniarki, informatycy, czy właściciele zakładów pogrzebowych.

Kredyt dla lekarzy i innych profesjonalistów

Przedstawiciele wolnych zawodów mogą liczyć na znaczne ułatwienia w kwestii otrzymania kredytu i dużo atrakcyjniejsze warunki kredytowania. Zazwyczaj wystarczy jedynie dowód osobisty, oświadczenie o dochodach oraz dokument potwierdzający wykonywanie zawodu. Dodatkowo, im dłuższy staż pracy posiada klient, tym bardziej prezentuje się jako wiarygodny i wypłacalny dla banku, dzięki czemu kredyt dla adwokatów, lekarzy, informatyków czy innych wolnych zawodów, może zostać przyznany na jeszcze bardziej atrakcyjnych warunkach. A na jakich warunkach może zostać przyznany, między innymi kredyt dla lekarzy? Podstawowe parametry takiej pożyczki to między innymi: wysokie kwoty kredytu, długi okres kredytowania, wspomniane wcześniej uproszczone procedury, szybka wypłata, czy minimum formalności. Poza podstawowymi parametrami jak posiada kredyt dla adwokatów, lekarzy itp. posiada więcej zalet, takich jak: niskie oprocentowanie, brak konieczności zabezpieczeń majątkowych, czy możliwość podpisania umowy w dogodnym dla klienta miejscu.

Prawnik podpisujący dokumenty

Korzystne warunki kredytu bankowego dla wolnych zawodów

Osoby wykonujące wolny zawód są kategoryzowane przez banki jako typ klienta o wysokim zaufaniu i mogą skorzystać ze specjalnej oferty kredytów bankowych. Dlaczego? Profesje wchodzące w skład wolnych zawodów są przede wszystkim potrzebne społecznie, wyróżniają się wysokimi dochodami i tym, że zawsze jest zapotrzebowanie na osoby, które wybierają te zawody. Ich lista jest dosyć długa, należą do nich: adwokaci, lekarze, architekci, biegli rewidenci, radcy prawni, rzeczoznawcy majątkowi, lekarze (weterynarii, dentyści i inni), położne, doradcy podatkowi i wiele innych. Jak widać są to wąskie specjalizacje, a znaczenie osób pracujących w tych branżach jest na rynku pracy ogromne. Właśnie z tego powodu, iż osoby wykonujące wolne zawody mają małe prawdopodobieństwo utraty dochodów, a ponadto wyróżniają się wysokim wynagrodzeniem, są traktowane przez banki na specjalnych warunkach.

Możliwość wzięcia wysokiego kredytu

Duże kredyty (powyżej 100 tysięcy złotych) wymagają od banków wielu etapów weryfikacji. Osoby z innych branż potrzebują dodatkowych zabezpieczeń, poręczeń, czy konieczności wzięcia kredytu pod hipotekę. Natomiast ludzie wykonujący wolny zawód mogą liczyć na wysokie kwoty bez długotrwałej weryfikacji, spełniania wielu konkretnych warunków i zapewnieniu dodatkowych gwarancji i zabezpieczeń. Banki oferują takim osobom kredyty gotówkowe na większe kwoty i często nie ma konieczności posiadania spłaconych wcześniej kredytów zaciągniętych w tym samym banku. Nasza firma wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom klientów – proponujmy kredyt bankowy nawet do 500 tysięcy złotych. Wyróżnia nas nie tylko wysoka kwota pożyczki, ale również inne dogodne warunki.

Niskie raty i indywidualne dopasowanie ich liczby

To kolejne duże zalety decydowania się na kredyty dla wolnych zawodów oferowanych przez IPM Kredyty. Banki uważają osoby z tej grupy zawodowej nie tylko za klientów wysokiego zaufania, ale wręcz zabiegają o takie osoby. Przy tej grupie zawodowej istnieje niezwykle wysokie prawdopodobieństwo terminowego spłacania rat, dlatego też banki mogą zaproponować wiele indywidualnych warunków, nie martwiąc się o spłatę długu. Klient wykonujący wolny zawód, który decyduje się na kredyt, zawsze będzie dla banku bardzo cenny. Stąd tak korzystne umowy kredytowe.

Wysokość rat

Jest ona zawsze uzależniona od kilku kwestii: kwoty kredytu, oprocentowania, dodatkowych opłat. Jeśli chodzi o wolne zawody, to zawsze jest możliwość negocjacji indywidualnych dotyczących wysokości rat. Jest to ustalane na podstawie potrzeb klienta, jego zarobków, a także konkretnego rodzaju wykonywanej pracy. Jednak bezwzględną zaletą jest oferowane przez banki niskie oprocentowanie. Dla przykładu IPM Kredyty proponuje oprocentowanie już od 6,99%, jest ono o wiele niższe, niż to proponowane w standardowych kredytach gotówkowych. Jest również mniejsze niż kredyty dla wolnych zawodów oferowane przez inne firmy. Osoby wykonujące wolne zawody mogą negocjować wysokość raty w taki sposób, aby była to kwota bezpieczna do spłaty i dopasowana do indywidualnych możliwości finansowych danej osoby.

Długość spłaty zadłużenia

To, na jaki okres bank udziela kredytu jest często narzucone z góry. Gotowe oferty kredytowe dla wszystkich nierzadko mają wyznaczone maksymalny czas, w jakich zadłużenie powinno zostać spłacone. Jeśli chodzi o kredyt bankowy dla wolnych zawodów, czas spłaty może być o wiele dłuższy. Ogromna elastyczność tego typu ofert powala na ustalenie wszystkich parametrów w taki sposób, aby można było dostosować do nich czas spłaty zadłużenia. Czy 144 miesiące spłaty wydają się nieosiągalne? Nie z IPM Kredyty – z nami możesz otrzymać kredyt nawet na tak długi okres.

Kwota pożyczanej gotówki

Ten parametr kredytu również znacznie różni się od propozycji bankowych skierowanych do innych grup zawodowych. Kredyt może wynosić nawet kilkaset tysięcy złotych. Taka kwota pozwoli na opłacenie planowanych inwestycji, kupno nieruchomości, czy spełnienie kosztownych marzeń. Często kredyty dla wolnych zawodów wyróżnia to, że ich cel może być dowolny. Bank nie ingeruje w wybór klienta i nie narzuca konkretnego celu kredytu dla danej kwoty.

Kredyt bankowy konsolidacyjny dla wolnych zawodów

Konsolidacja kredytów jest połączeniem wszystkich zadłużeń danego klienta w różnych bankach i przeniesienie ich do jednego. W efekcie zamiast kilku kredytów klient ma do spłaty jedynie jedno zadłużenie, na preferencyjnych warunkach w jednym banku. To niezwykle korzystna opcja dostępna dla wszystkich. Wiele osób korzysta z tej możliwości nie tylko z powodu wygody, ale też możliwości ustalenia niższej raty miesięcznej przez co kredyt nie obciąża tak mocno budżetu. Jednak kredyty konsolidacyjne dla osób wykonujących wolny zawód są jeszcze bardziej atrakcyjne. Nierzadko poza połączeniem wszystkich zadłużeń można wnioskować o dodatkową gotówkę na aktualne wydatki związane z jakimkolwiek celem (wycieczka, bieżące plany, kupno samochodu i inne). Oprocentowanie również jest o wiele niższe i można je negocjować. Połączenie kredytów w jeden to duży komfort. Jeśli masz już jakieś zadłużenia i chcesz je połączyć, nawet jeśli przy tym planujesz otrzymanie dodatkowej gotówki – zgłoś się do nas.

Szybka decyzja banku

Oczekiwanie na decyzję kredytową dla wielu osób to nie tylko konieczność dostarczenia wielu dokumentów, ale też długi czas czekania na decyzję. Szczególnie wtedy, gdy kwota kredytu jest wysoka. IPM Kredyty to firma, która wyróżnia się bardzo szybkim odpowiadaniem na zapytania kredytowe. Właśnie dlatego warto sprawdzić oferty i otrzymać opłacalną propozycję nawet w ciągu kilku minut.

Podsumowanie

Kredyty dla wolnych zawodów charakteryzują się szczególnie atrakcyjnymi warunkami. Klienci mogą liczyć na szereg udogodnień, takich jak minimum formalności, uproszczone procedury, wysokie kwoty i długi okres kredytowania. Jest to grupa niejako uprzywilejowana i należą do niej przedstawiciele takich zawodów jak lekarze, architekci, psycholodzy, czy w ostatnim czasie również informatycy. Lista ta może się różnić w zależności od danego banku, lecz jest wciąż rozszerzana, dlatego warto się upewnić, czy dany bank zalicza nasz zawód do swojej listy. Kredyty dla wolnych zawodów dają szczególne możliwości – niskie oprocentowanie, wysoka kwota zadłużenia, indywidualnie dopasowane parametry. Te i wiele innych warunków, które nie są dostępne dla wszystkich, znajdują się w ofercie wielu banków, jednak tylko niektóre firmy proponują prawdziwie wyjątkowe zasady kredytowania. Jeśli należysz do tej grupy, planujesz inwestycje, myślisz o większych wydatkach to kredyt dla Ciebie. Zamiast przeglądać standardowe oferty sprawdź jak wiele możesz zyskać dzięki temu typowi kredytu. Zobacz korzystne warunki solidnej i docenianej firmy IPM Kredyty. Już nie musisz porównywać wielu ofert i sprawdzać jakie warunki oferują konkretne banki. Już od osiemnastu lat pomagamy ludziom w spełnianiu swoich marzeń za pomocą kredytów na najkorzystniejszych warunkach. Prowadzimy wieloletnią współpracę z wieloma bankami i jesteśmy w stanie znacznie wpłynąć na warunki kredytowe.