Kredyty gotówkowe cieszą się ogromną popularnością, dzięki czemu możemy liczyć na szeroki wachlarz wyboru, jeśli chodzi o różnorodność ofert. Instytucje bankowe i firmy pożyczkowe dwoją się i troją, aby zachęcić nas do podpisania umowy właśnie z nimi. Nie brakuje też pośredników, którzy oferują zajęcie się wszystkimi procedurami za nas. Jak to zatem jest w praktyce – czy warto zaufać pośrednikowi czy może jednak korzystniejsze będzie zajęcie się wszelkimi formalnościami osobiście? Które tych rozwiązań będzie dla nas najlepsze?

Kredyty gotówkowe bezpośrednio w banku

Jeśli decydujemy się na zajęcie się wszystkimi formalnościami bezpośrednio w banku w pojedynkę, to należy liczyć się z tym, że będziemy zmuszeni poświecić sporo czasu na wszystkie procedury. Ubieganie się o kredyty gotówkowe jest po prostu czasochłonne i nie brakuje najróżniejszych trudności po drodze. Często zdarza się, że konieczne jest wielokrotne odwiedzanie banku w celu uzupełnienia braków, co może być irytujące.

Ponadto nie jesteśmy w stanie zapoznać się ze wszystkimi ofertami dostępnymi na rynku, a co tutaj jeszcze mówić o porównaniu ich ze sobą i wybraniu tej najkorzystniejszej. Sama ilość banków w Polsce jest spora. Pamiętajmy też o tym, że banki umieszczają na swoich stronach internetowych niezwykle atrakcyjne oferty, które tak naprawdę są przeznaczone jedynie dla nielicznych klientów. Jest to zwykle chwyt marketingowy z nadzieją, że klient przeoczy gorsze warunki. Tracimy więc tylko swój czas na przeglądanie ich.

Oczywiście branie kredytu bezpośrednio w banku ma też swoje plusy. Można do nich zaliczyć chociażby pełną kontrolę nad wnioskiem i bliski kontakt z bankierem. Ponadto stali klienci mogą liczyć zwykle na lepszą ofertę.

A może jednak u pośrednika?

Kredyt gotówkowy na dowolny cel można też wziąć za pośrednictwem. W tym przypadku nasz wniosek wysyłany jest do kilka banków. Pośrednik zostaje wynagrodzony przez ten bank, z którym klient zdecyduje się podpisać umowę.

Trzeba jednak liczyć się z tym, że nie brakuje nieuczciwych osób, które kierują nas do banku, który oferuje im najwyższe wynagrodzenie. Tak więc priorytetem staje się wówczas własny zarobek, a nie dobranie jak najlepszej oferty do naszych potrzeb. W związku z tym warto posiadać wiedzę na temat kredytów gotówkowych, co pozwoli nam ocenić słuszność wyboru. Jeśli trafimy na uczciwego pośrednika, to możemy liczyć na dobranie oferty do naszych indywidualnych preferencji.

Kredyt gotówkowy na dowolny cel z pośrednikiem czy w banku?

To czy zdecydujemy się na wzięcie kredytu bezpośrednio w banku czy też przez pośrednika zależy oczywiście od naszych indywidualnych potrzeb, oczekiwań i preferencji. Z całą pewnością dobry i uczciwy pośrednik okazuje się być bardzo pomocny. Dzięki niemu można zaoszczędzić sporo czasu i nerwów, a czasem nawet pieniędzy. Nie bez znaczenia jest więc to, na kogo trafimy.

Zazwyczaj pośrednicy mniejszych firm oferują usługi na wyższym poziomie i mają bardziej przyjazne nastawienie do swoich klientów. Oczywiście zdarzają się także wyjątki od reguły. Z całą pewnością warto przejrzeć kilkanaście ofert zanim zdecydujemy się na tą konkretną. Dzięki porównywarkom internetowym jest to bardzo proste. Pamiętajmy o tym, że to gdzie staramy się o kredyt gotówkowy na dowolny cel, jest równie ważne jak to, na który się zdecydujemy ostatecznie.