kredyt gotówkowy dla firm

Kredyt gotówkowy dla firm – jakie warunki należy spełnić?

Planowanie budżetu przedsiębiorstwa nie należy do łatwych zadań. Dochodzi czasami do sytuacji, gdy firma potrzebuje dodatkowego zastrzyku gotówki. Czasami kredyt gotówkowy dla firm jest uwzględniany już na etapie biznesplanu. Czy jednak każdy przedsiębiorca może go otrzymać? Jakie warunki należy spełnić w tym celu?

Kredyt gotówkowy dla firm – szeroki wybór ofert na rynku

Rynek usług kredytowych jest bardzo szeroki, co z jednej strony jest zaletą, z drugiej jednak może utrudniać wybór tej najlepszej oferty w gąszczu propozycji. Także dotarcie do informacji o procedurach i warunkach, jakie należy spełnić, by ubiegać się o kredyt gotówkowy na dowolny cel nie jest proste. Dodatkowo, jeśli już dotrzemy do takich informacji ich ilość i skomplikowany język może nas przytłoczyć. Już na tym etapie warto zastanowić się, czy najlepszym rozwiązaniem dla nas nie byłoby skorzystanie z pomocy doświadczonego pośrednika, który pokieruje nas w kredytowych niuansach. Także już na tym etapie otrzymamy informację, czy i na jaki najlepszy kredyt gotówkowy możemy liczyć, zaoszczędzając cenny czas i wysiłek.

Najlepszy kredyt gotówkowy – najważniejsze wymogi i potrzebne dokumenty

Najczęściej, aby zaciągnąć kredyt gotówkowy na dowolny cel, firma musi działać średnio przez rok. Czasami niektóre banki realizują kredyty już od 6 miesięcy działalności, jednak bywa to obciążone dodatkowymi zobowiązaniami. Na decyzję o przyznaniu kredytu wpływać może wiele kwestii. Jedną z nich jest dotychczasowa współpraca z bankiem, obroty na rachunku firmowym – dobrym rozwiązaniem jest rejestrowanie jak największej ilości transakcji, co ukazuje firmę w pozytywnym świetle. Często banki mogą podjąć decyzję już na etapie historii rachunku. Jednak dotyczy to mniejszych kwot kredytu. Innymi ważnymi kwestiami są – kwota pożyczki oraz cel. Do innych ważnych dokumentów, które warto skompletować jeszcze przed złożeniem wniosku są: wpis do KRS lub CEIDG, NIP, REGON, dokumenty finansowe, zaświadczenia z Urzędu Skarbowego i ZUS-u. Niektóre banki mogą zarządzać również dodatkowych dokumentów finansowych, aby móc zaciągnąć kredyt gotówkowy na dowolny cel, jest to jednak indywidualna sprawa.

Kredyt gotówkowy dla firm – podsumowanie

Warunki, jakie musi spełnić przedsiębiorstwo, aby otrzymać kredyt gotówkowy dla firm to bardzo indywidualna kwestia. Jest to zależne od wielu czynników – czasu prowadzenia działalności, obrotów finansowych firmy, celu kredytu, a także banku – każdy posiada szereg własnych wymogów, które mogą się znacznie od siebie różnić. Najwygodniejszą, a zarazem najbardziej opłacalną opcją dla przedsiębiorcy, jest skorzystanie z usług profesjonalnych pośredników. Mają oni bowiem aktualną wiedzę dotyczącą bieżących ofert, co pozwala na wybór banku, który zaoferuje najlepsze warunki przy spełnianych przez firmę wymogach. Umożliwia to zmniejszenie czasu ubiegania się o kredyt, wybór najlepszej oferty i ułatwienie przy formalnościach, którymi zajmuje się pośrednik.