kredyt samochodowy

Kredyt samochodowy i jego zalety

Zakup nowego samochodu wiążę się z relatywnie sporym wydatkiem, a tym samym często koniecznością zaciągnięcia zobowiązania finansowego. W tym przypadku do wyboru mamy leasing, pożyczkę gotówkową, bądź kredyt samochodowy. Skupiając się na ostatniej opcji, poznajmy najważniejsze zalety, ale także i wady takiego zobowiązania, oraz jak wybrać najlepszy kredyt samochodowy.

Kredyt samochodowy – nie tylko na samochód

Dzięki środkom finansowym uzyskanym z tego rodzaju kredytu można zakupić nie tylko nowy samochód osobowy. Kredyt samochodowy dla firm i nie tylko, pozwala na zakup samochodów osobowych i dostawczych, ale także innych pojazdów, takich jak motocykle, skutery, motorowery, czy naczepy. Zarówno nowe, jak i używane, sprzedawane przez osoby fizyczne i komisy. Ponadto, mogą to być również pojazdy sprowadzane zza granicy.

Kredyt samochodowy dla firm i nie tylko – zalety

Szeroki wybór możliwości, jakie daje kredyt samochodowy jest już bardzo istotną zaletą. Jednak istnieje ich więcej. Są to między innymi: niższy koszt w porównaniu z tradycyjnym kredytem gotówkowym, możliwość finansowania kosztów ubezpieczenia auta, długi okres spłaty i opcja jej wcześniejszego uiszczenia. A ponadto, kredyt samochodowy dla firm pozwala na uzyskanie korzyści podatkowych. Dużym ułatwieniem jest długi okres kredytowania, jaki posiadać może najlepszy kredyt samochodowy – wynosi on aż do 120 miesięcy. Decydując się na tego rodzaju źródło finansowania, kierowcy mogą liczyć na o wiele bardziej atrakcyjne oprocentowanie w porównaniu do kredytu gotówkowego. Najlepszy kredyt samochodowy oferuje je już od 3%.

Kredyt samochodowy – wady

Decydując się na kredyt samochodowy dla firm i nie tylko, musimy mieć świadomość, że posiada on także pewnego rodzaju negatywne aspekty. Należą do nich – konieczność zakupu ubezpieczenia AC pojazdu. W przypadku zniszczenia samochodu ubezpieczenie wpłynie na konto kredytodawcy, podczas gdy koszty składek ciążą na kredytobiorcy. Jednak jak wcześniej zostało wspomniane – istnieje możliwość finansowania kosztów ubezpieczenia auta. Drugą kwestią są formalności – w przypadku tego rodzaju kredytu lista wymaganych dokumentów jest znacznie szersza niż w przypadku zwykłego kredytu. Lecz jeśli zdecydujemy się na pomoc pośrednika, możemy liczyć na znaczne ułatwienia w tej sprawie. Ostatecznie warto zorientować się w możliwościach, jakie oferują nam banki – oferty kredytowe na konkretny cel cieszą się sporą popularnością, ponieważ odpowiednio wybrane i dopasowane dają możliwość oszczędności i długofalowych profitów, niedostępnych w przypadku tradycyjnych kredytów. Jak w każdym przypadku – kredyt samochodowy wymaga researchu i zaangażowania na samym początku, by potem cieszyć się nowym nabytkiem bez niepotrzebnych niespodzianek i stresu.