kredyty dla wolnych zawodów

Kredyty dla wolnych zawodów – kto może się o nie ubiegać?

Przedstawiciele wolnych zawodów mogą ubiegać się o specjalnie dla nich przygotowany kredyt. Jakie warunki trzeba spełnić aby go otrzymać? Na jakie przywileje można liczyć? I kto należy do grupy osób wolnego zawodu?

Kredyty dla wolnych zawodów – kto zalicza się do tej grupy?

Do grupy tzw. wolnych zawodów należą między innymi: lekarz, adwokat, architekt, notariusz, psycholog, księgowy itd. Są to osoby o podwyższonych kwalifikacjach i kompetencjach zawodowych, tzw. profesjonaliści. Jest to szczególnie preferowana przez banki grupa klientów – dodatkowo wciąż rozszerzana o nowe zawody. Obecnie na liście tzw. profesjonalistów w niektórych bankach, znajdują się także pielęgniarki, informatycy, czy właściciele zakładów pogrzebowych.

Kredyt dla lekarzy i innych profesjonalistów – jakie warunki?

Przedstawiciele wolnych zawodów mogą liczyć na znaczne ułatwienia w kwestii otrzymania kredytu i dużo atrakcyjniejsze warunki kredytowania. Zazwyczaj wystarczy jedynie dowód osobisty, oświadczenie o dochodach oraz dokument potwierdzający wykonywanie zawodu. Dodatkowo, im dłuższy staż pracy posiada klient, tym bardziej prezentuje się jako wiarygodny i wypłacalny dla banku, dzięki czemu kredyt dla adwokatów, lekarzy, informatyków czy innych wolnych zawodów, może zostać przyznany na jeszcze bardziej atrakcyjnych warunkach. A na jakich warunkach może zostać przyznany, między innymi kredyt dla lekarzy? Podstawowe parametry takiej pożyczki to między innymi: wysokie kwoty kredytu, długi okres kredytowania, wspomniane wcześniej uproszczone procedury, szybka wypłata, czy minimum formalności. Poza podstawowymi parametrami jak posiada kredyt dla adwokatów, lekarzy itp. posiada więcej zalet, takich jak: niskie oprocentowanie, brak konieczności zabezpieczeń majątkowych, czy możliwość podpisania umowy w dogodnym dla klienta miejscu.

Kredyt dla adwokatów – podsumowanie

Kredyty dla wolnych zawodów charakteryzują się szczególnie atrakcyjnymi warunkami. Klienci mogą liczyć na szereg udogodnień, takich jak minimum formalności, uproszczone procedury, wysokie kwoty i długi okres kredytowania. Jest to grupa niejako uprzywilejowana i należą do niej przedstawiciele takich zawodów jak lekarze, architekci, psycholodzy, czy w ostatnim czasie również informatycy. Lista ta może się różnić w zależności od danego banku, lecz jest wciąż rozszerzana, dlatego warto się upewnić, czy dany bank zalicza nasz zawód do swojej listy.