Realizacja marzeń wymaga zwykle nakładów finansowych. Jednak co zrobić w przypadku ich braku? Naprzeciw klienta wychodzą banki oferujące kredyty gotówkowe, które można przeznaczyć na dowolny cel. Z kolei osoby mające na głowie kilka kredytów powinny rozważyć kredyty konsolidacyjne, dzięki którym można spłacić wcześniejsze drogie zobowiązania i obniżyć dzięki temu znacząco miesięczną ratę kredytu.

Kredyty gotówkowe

Kredyty gotówkowe polegają na udostępnieniu przez bank środków na określone potrzeby klientów, a ich ratalna spłata jest ustalana indywidualnie z kredytodawcą. Działalność banków ogranicza ustawa o kredycie konsumenckim. Środki uzyskane z kredytu można przeznaczyć na realizację dowolnych potrzeb, a w przypadku braku możliwości spłaty raty kredytu klient zwykle może wnioskować o odroczenie spłaty rat do paru miesięcy.

Czym są kredyty konsolidacyjne?

Konsolidacja kredytów wiąże się z zaciągnięciem zupełnie nowego kredytu, dzięki któremu możliwe jest spłacenie wcześniejszych zobowiązań finansowych Najczęściej rata takiego kredytu jest niższa od sumy rat wcześniejszych kredytów. Jest to świetna opcja dla osób, które zapominają o terminach i wysokościach spłacanych rat. Dzięki konsolidacji można unormować sytuację finansową i zapanować nad domowym budżetem.

Ponadto okres kredytowania się wydłuża, za czym idzie wyższy całkowity koszt takiego zobowiązania, ale jest możliwość wcześniejszej spłaty bez odsetek i prowizji. Warunkiem konsolidacji jest posiadanie dobrej historii kredytowej, czyli brak zaległości w spłatach i innych zobowiązań finansowych. Przy zaciąganiu takiego kredytu można w wielu bankach liczyć na otrzymanie dodatkowej kwoty pieniędzy, którą można spożytkować na dowolny cel.