Kredyty obrotowe dla firm to dobre rozwiązanie dla aktywnych przedsiębiorstw, które nie chcą się ograniczać, a potrzebne im są w danej chwili pieniądze na utrzymanie płynności finansowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie muszą się one martwić o to, jak opłacą najbliższe zobowiązania. Na czym polega w praktyce i jakie zalety niesie ze sobą kredyt obrotowy dla firm?

Kredyty obrotowe dla firm

Produkt jest przeznaczony dla firm, które mogą przy jego pomocy sfinansować bieżące potrzeby firmy. Najczęściej pożyczka udzielana jest na niezbyt długi okres, a ich kwota zależy od wyników, jakie uzyskuje nasze przedsiębiorstwo. Im bardziej stabilna pozycja na rynku, tym mniejsze ryzyko dla banku. Oprocentowanie waha się w okolicach do 10-ciu procent.

Produkt może przyjąć formę kredytu w rachunku bieżącym (dodatkowy debet na firmowym koncie), odnawialnego kredytu obrotowego (na oddzielnym rachunku, z możliwością uzyskania kolejnej pożyczki sprawnie i bez dodatkowych formalności) oraz kredytu obrotowego nieodnawialnego (w formie jednorazowego świadczenia). Kredyty obrotowe dla firm pozwalają w prosty i szybki sposób odzyskać płynność finansową gdy pojawią się przejściowe problemy.

Zalety kredytów obrotowych

Główną zaletą kredytów obrotowych dla firm jest wspomniana już wcześniej możliwość sfinansowania bieżących potrzeb. Oprócz tego produkt charakteryzuje elastyczność – uzyskasz go zarówno na krótszy jak i dłuższy okres, a także w prosty sposób odnowisz. Pieniądze mogą być wypłacane jednorazowo lub w ratach, tak samo można modyfikować sposób spłaty. Decyzja najczęściej jest podejmowana szybko, a procedury nie są skomplikowane. Pożyczka może być w większości przypadków udzielona w różnych walutach.

Jeśli nagle zajdzie potrzeba pozyskania dodatkowych środków, nie będzie z tym problemu. Wiele banków oferuje dostęp do rozbudowanej bankowości mobilnej. W ten sposób stale można monitorować finanse firmy i w razie potrzeby zamówić dodatkowe usługi. Kredyty obrotowe dla firm dzięki rozsądnym zabezpieczeniom nie wiążą się z dużym ryzykiem.